Začíná nová sezona Vektoru Technická

Ulice Technická ožije od půlky dubna do konce září bohatým programem kulturních akcí, přednášek a workshopů pod širým nebem. Projekt Vektor Technická nabídne příjemný prostor s kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. 

Ulice Technická se i letos promění z rušného místa, kudy lidé většinou spěchají do školy nebo do práce, v zelenou oázu vybízející k odpočinku i zábavě. O společenský život – od produkce kulturních akcí po občerstvení – se postará Kulturní centrum Klubovna.

Těšit se můžete na hudební či divadelní představení, výstavy, nebo populárně vědecké přednášky, workshopy i program pro děti. Stejně jako v minulém roce se každou druhou sobotu ujmou lektorky z taneční skupiny Prague Roller Girls otevřených lekcí stále populárnějšího tance na bruslích.

Novou sezónu odstartuje 16. dubna nabitý program, který od 13:00 nabídne další ročník tradiční akce Hanami – japonského svátku rozkvetlých sakur, 9. ročník štafetového běžeckého závodu Cross Campus, studentský festival International Day a vše završí večerní koncert kapel Treska Jednoskvrnná a Hello Marcel. Do Technické můžete zamířit každý všední den mezi 12-22, v sobotu 11-22 a každý čtvrtek večer na koncert.

Za Vektorem Technická stojí šest institucí zapojených v platformě Kampus Dejvice: České vysoké učení technické v Praze, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy, Městská část Praha 6, Národní technická knihovna, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Jejich cílem je zatraktivnit dejvický areál a propojit v něm přirozeným a zábavným způsobem studentský, vědecký i společenský život.