Vektor Technická odstartoval novou sezónu společně se závodem Cross Campus

V úterý 18.4. proběhl na kampusu 8. ročník závodu Cross Campus, který byl opět spojený s International Day a tentokrát i s opening party Vektoru Technická. 

Závodu se letos zúčastnilo 31 týmů, což znamená 124 běžců. Ti letos netradičně závodili všichni ve společné smíšené kategorii. Vzhledem k nepřízni počasí považujeme tento počet startujících týmů za velký úspěch.
Oficiálního zahájení se zúčastnili za Prahu 6 pan radní a poslanec Mgr. Jan Lacina, za ÚOCHB Prof. RNDr. Jan Konvalinka, CSc., za ČVUT Ing. Radek Holý, Ph.D. a za VŠCHT Prof. Ing. Milan Pospíšil, CSc., kteří v 15:30 odstartovali první rozběh. Následovali tři další rozběhy po půl hodině a v 18:00 vyhlásil na Vektor stagi v ulici Technická pan Jan Lacina tři nejúspěšnější družstva letošního ročníku, kterými byli:
1. Ideální mísiči (Adam Pipíška, Matej Holub, Pavel Zeman, Hynek Housar), čas 12:15
2. Tetřívci B (Michal Kotz, Šimon Matějka, Hugo Pechar, Martin Jeřábek), čas 12:19
3. KBTS (Tomáš Thoř, Marek Kouba, Matěj Plášil, Dan Locker), čas 12:37

Na slavnostní ceremoniál navázal svým programem Vektor Technická v rámci svojí opening party. Na pódiu se vystřídala provařená pražská kapela Dukla se synthovým virtuozem Barielem, kterého v rámci jeho nové show doplňoval na kytaru Zdeněk Prokopec (Good Times Only) a rmn gee (Méta Monde) se svými vizuály. Ukázalo se, že neexistuje špatné počasí, ale pouze špatné oblečení, a na kulturní program Vektoru se zdrželo cca 500 návštěvníků.

Děkujeme všem běžcům, dobrovolníkům, účinkujícím, návštěvníkům a především městské části Praha 6, NTK, VŠCHT, ČVUT a ÚOCHB, bez vás by to nešlo!