Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Lambda a Greynbownes // Vektor Technická

22 června, 2023 07:30 7:30 pm - 10:00 pm

LAMBDA
Lambda je čtyřčlenná instrumentální stoner/post rocková kapela z Českého Krumlova, která během 6 let vydala EP Space Express (2015), první řadové album Heliopolis (2019) a druhé album Vere Modus (2022).
Jejich songy snoubí delayové post rockové plochy s těžkotonážními stonerovými riffy. To vše spojeno melodiemi, které vás vezmou na sonickou výpravu časem a prostorem. I přes to, že během poslechu neuslyšíte jediné slovo, Lambda vypráví svou hudbou příběh srozumitelným a nevšedním jazykem pro spoustu posluchačů napříč světem.
GREYNBOWNES
Trio Greynbownes je stoner s příběhem… nejdůležitější je tu riff, atmosféra a syrovost, kdy se mísí stoner rock s bluesem a psychedelií. Téměř každá píseň tvoří jedinečný příběh a vyvíjí se jako motýl/roste jako kytka. Struktura skladeb v podobě Aristotelovy paraboly tak vystřídala konvenční opakování ABAB a stává se tak posluchačským zážitkem, kdy posluchače hudba unáší jako nezkrotná řeka, která si nejprve mnohdy pomalu plyne, následně burácí v peřejích a nikdo netuší, zda se blíží ústí do klidného moře anebo naopak další dobrodružství v podobě nebezpečných vodopádů… Atmosféra, kde se elegantně přešlapuje mezi styly stoner rocku, bluesu a psychedelie ztvárňuje jedinečný koncept, kde díky citu kapely pro instrumentální pasáže se zpěvem, jakožto součástí instrumentů působí syrově, ale i citlivě zároveň.

Místo konání

Vektor Technická
Technická 2
Praha,
+ Google Mapa