Lesamáj je dejvický majáles techniků …

… oslava studentstva, jara a mládí. Je to svěžest jarního probuzení, rozkvetlá radost ze života podkreslená hudbou bezstarostnosti. Je to divadlo poznání s nutností improvizace, mnoho příležitostí k získání nových zkušeností nebo jen čirý pocit lásky sdílený s kamarády nad sklenkou a s delikátním jídlem. Zkrátka krásný den, který si užijeme společně.

Lesamáj je multižánrový nekomerční festival, oslava jara, svobody a tvůrčí energie v duchu myšlenky „studenti studentům“.

Druhý ročník Lesamáje se konal v úterý 30. dubna v areálu vysokých škol v pražských Dejvicích, na travnatém prostranství před Fakultou stavební a na piazzetě mezi Národní technickou knihovnou a Vysokou školou chemicko-technologickou. Festival kompletně připravili studenti zdejších vysokých škol, především VŠCHT a ČVUT, ale zapojili se a akci podpořili také studenti a zaměstnanci Katolické-teologické fakulty UK, Národní technické knihovny a Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. Lesamáj je určený především studentům, ale vítáni byli všichni! Vstup zdarma.

V rámci kulturně-hudebního programu vystoupili řada zvučných i začínajících hudebních těles, třeba „domácí“ Orchestr VŠCHT Praha,  NEW SOUND ORCHESTRA, česká hudební skupina hrající drum and bass, bass house a world music, CURLIES, cirkus-punková kapela nebo jihočeské trioVees, které patří mezi matadory české nezávislé rock’n’rollové scény a v současnosti patří ke špičce tuzemské indie rockové scény.

V divadelním šapitó nechybělo představení Ušubraná divadelního spolku Děvčátko a slečny nebo moderní úprava klasické pohádky pro potenciální rodiče a jejich eventuální děti v loutkovém představení V jednom lese v jednom domku v podání Rudolfa Hancvencla. Ve čtecím koutku bylo kromě slam poetry a autorských čtení možné se společně s lektory tance rozpohybovat své tělo a vyzkoušet základní kroky a kreace swingu a salsy,

Ve Studentské vesničce si příchozí mohli vyzkoušet Lesamájovou svatbu, vyrobit květinovou čelenku, náramek, brož nebo sáček na ovoce, zahrát si deskové i sportovní hry, nebo zapojit do workshopu o hospodaření s pitnou vodou.

Počasí nám přálo, návštěvnost byla hojná, lidé usměvaví a spokojení. Podívejte se, jaké to bylo:

  

Více o programu najdete na webových stránkách festivalu nebo na facebooku či instagramu.