Radnice městské části Praha 6 na jaře vyhověla přání studentů našeho kampusu a zajistila od května do začátku července zkušební režim pěší zóny v Technické ulici. Tou během akademického roku proudí více přes 10.000 studentů denně. Většina z nich tuto změnu nadšeně přivítala. Nelibě pak nesli zákaz vjezdu a parkování především motoristé, kteří dopravní úpravou přišli o padesát parkovacích míst.

Přestože se termínem pěší zóny na zkoušku radnice trefila do zkouškového období, kdy s množstvím zkoušek a učiva studentům klesá chuť organizovat cokoliv, a prázdnin, kdy se kampus vylidní, musíme konstatovat, že jsme zaznamenali převážně pozitivní reakce.

Technická ulice potvrdila naše doměnky a má potenciál stát se prostorem pro setkávání a odpočinek, nejen pro zběsilý úprk do/z učeben, kanceláří a laboratoří a kličkování mezi auty a že její prostor lze dobře využít i k pořádání kulturních akcí. Těšíme se na dobu, kdy se po komplexní rekonstrukci promění v pěší zónu s lavičkami, stolky, lehátky, slunečníky a kiosky s občerstvením, kde budou lidi rádi trávit volný čas..

Slovy studentky ČVUT Alžbety Vachelové, jedné z organizátorek Lesamáje: „Kampus by měl žít a měli by ho užívat všichni, bez ohledu na věk – děti, studenti, obyvatelé Prahy 6, kolemjdoucí, pejskaři, senioři.“ Třeba, jako tomu bylo během akce “Pokresli technickou”, kterou uspořádala iniciativa Dejvize spolu s mateřskou a základní školou Lvíčata při ČVUT.

Děkujeme MČ Praha 6 za vstřícný krok a pevně věříme, že zkušební režim pěší zóny v ulici Technická se postupem času stane režimem trvalým.