V úterý 30. dubna proběhne v Kampusu Dejvice druhý ročník multižánrového festivalu s názvem Lesamáj aneb technicky dejvický majáles. Festival zahájí vystoupení Komorního orchestru VŠCHT Praha a poté se studenti z jednotlivých institucí sejdou do průvodu napříč kampusem. Program bude pokračovat do večerních hodin.

Festival organizují studenti ze škol a institucí Kampusu Dejvice v duchu hesla studenti studentům a snaží se navázat na tradici majálesových oslav, které byly hlavně iniciativou vysokoškolských studentů a nekomerčním festivalem.

Program však není určen pouze studentům, je otevřený všem návštěvníkům, a to zdarma. Ti se mohou těšit na řadu hudebních vystoupení. Například indie-rock’n’rollovou skupinu Vees, studentský orchestr, rapové uskupení Věc Makropulos nebo reggae/ska skupinu Green SMatroll.

Hudební produkci doplní několik improvizačních a divadelních vystoupení, slam poetry, autorská čtení, workshopy a další aktivity v režii studentských organizací a spolků. Zároveň budou korunována lesamájová veličenstva. Titul ocení studenty, kteří se nad rámec školních povinností věnují nějaké záslužné činnosti, ať už se jedná o vědeckou práci, charitativní projekt či sport.

více na lesamaj.kampusdejvice.cz