Každé město nebo městská část zahajuje advent slavnostmi spjatými s rozsvícením vánočního stromu. Letos podruhé měl takovou slavnost 4. prosince i Kampus Dejvice, jenže místo jehličnatého stromu zde rozsvítili svou chloubu, sakury, jejichž dech beroucí květ opěvují při slavnost Hanami.

Technická ulice ohraničená ulicemi Šolínova a Studentská se v tento den proměnila v pěší zónu a v ní se konal kulturně-společenský program pro všechny. Do akce se zapojilo několik studentských spolků a klubů, jedno hudební těleso, ale také taneční škola.

Konkrétně to byly studentské spolky 4Students, IAESTE VŠCHT Praha, IAESTE ČVUT, UNI-ART, studentské kluby STOH – klub STOlních Her ČVUT, Klub Sincoolka, Kolejní klub BION a Home Church – křesťanský klub ČVUT.

Ve stáncích si kolemjdoucí mohli zdarma vyrobit vánoční ozdoby, ochutnat svařené víno, pečené kaštany, klobásy, guláš a pár dalších delikates. Dobrovolným příspěvkem bylo možné podpořit sbírku nadačního fondu Kapka naděje nebo projekt Armády spásy Nocleženka. V průběhu odpoledne program hudebně zpestřilo vystoupení žesťové sekce Orchestru VŠCHT.

Zlatým hřebem slavnosti pak bezpochyby bylo rozsvícení sakur za přítomnosti reprezentantů jednotlivých škol a institucí Kampusu Dejvice a následné koledy v podání pěveckého sboru. Jan Bayer, zástupce ředitele Národní technické knihovny (NTK), v něm zmínil, že je pyšný na to, že právě NTK byla iniciátorem vzniku společného projektu Kampusu Dejvice v roce 2015 a vyjádřil potěšení nad tím, že společných akcí, jako je Advent v kampusu přibývá a popřál organizátorům hodně dalších úspěšných akcí v budoucnu.

Zábava se západem slunce a rozsvícením stromů však nekončila a bujaré oslavy pokračovaly až do konce slavnosti ve 20 hodin a pokud by stánky s hřejivým mokem neukončily provoz, jistě by se návštěvníci zdrželi déle. „Z vánočně rozsvícených stromů se mohou návštěvníci Kampusu Dejvice těšit až do Tří králů a do příštího roku věříme, že se nám podaří zajistit finance na rozsvícení celé Technické ulice od Kulaťáku až po plácek před NTK,“ řekla organizátorka akce a koordinátorka akcí Kampusu Dejvice Romana Vylitová.

Prohlédněte si fotky, za které děkujeme Martinovi Jakubcovi a Míše Vydrové: